A Mellrákinfó Egyesület fotókiállításán 18 olyan, zömmel 40 év alatti nő mutatkozik be, akiknél a terhesség ideje alatt diagnosztizáltak emlőrákot - ma mégis boldog édesanyák. Akik vállalták a harcot a daganattal, most pedig azt vállalják, hogy saját példájukon keresztül erőt adjanak sorstársaiknak. Akik hősök, hiszen ennek érdekében nem csak a gyermekeiket mutatják meg, hanem a testüket, sőt, akár a műtéti hegeiket is. Vannak köztük olyan anyukák is, akik az után vágtak bele a gyermekvállalásba, hogy korábban leküzdötték az emlőrákot, ám az öt éves gyógyulási periódus ideje alatt – az onkológussal és a szülészorvossal folyamatosan egyeztetve – abbahagyták a kiújulás veszélyét csökkentő hormontabletták szedését. Ezek az édesanyák óriási rizikót vállaltak azért, hogy gyermekük születhessen, és most a legboldogabb emberek a világon, akik fontosnak érzik, hogy megmutassák: a mellrák legyőzhető! Bár a statisztikák szerint az emlőrák továbbra is főleg az 50 év feletti nőket veszélyezteti, sajnos egyre nagyobb arányban bukkan fel a negyvenes, sőt, harmincas éveikben járó – gyermekvállalási korban lévő – nőknél is. Szerencsére az orvostudománynak köszönhetően ma már a mellrák-diagnózist kapó, várandós anyák is jól gyógyíthatóak – a babák pedig egészségesen születhetnek meg. Ám mellrák mellett anyává válni, gyermeket szülni, boldog családi életet élni csak az időben felismert, és időben megkezdett kezeléseknek köszönhetően lehet.

mellrakinfo 24 kiallitas

Szeretettel várunk minden érdeklődőt, támogatót az egy héten át megtekinthető kiállításon! Itt egyedülálló kezdeményezést is bejelentünk: A Szegedi Sárkányhajó Egyesület emlőrákkal kezelt betegeknek ajánl edzést, mely mozgásforma és csapatmunka külföldi tapasztalatok szerint is kiválóan támogatja az érintett betegeket a betegség és a kezelések mellékhatásai elleni küzdelemben.

Az esemény Facebook oldala

Kiss Kunszt Galéria