Magyarországon egyedülálló kezdeményezéssel emlőrákos betegeket és családtagjaikat, barátaikat invitálja soraiba kikapcsolódást és egyben testi-lelki gyógyulást célzó sportolási lehetőséget kínálva a Szegedi Sárkányhajó Egyesület.

A 18 éve működő egyesület mindig nagy hangsúlyt fektetett a szabadidősportra is a versenyszerű edzések mellett, így nem áll távol a csapattól a "civilek" befogadása. Bodó Karolina tanárnő, az egyesület lelkes tagja külföldi útjai során találkozott az Európa más országaiban már elterjedtebb szokással, hogy mellrákkal küzdő emberek kedvezményesen vehessenek részt sárkányhajó edzéseken, mert ez a mozgásforma és csapatmunka kiválóan támogatja a betegség és a kezelések mellékhatásai elleni harcot.

A nemes szándék megvalósításához könnyű volt segítőket találni. Az emlőrákos betegeket kiemelten támogató Kelemen János Alapítvány a Szegedi Daganatgyógyításért kuratóriuma örömmel csatlakozott a szervezéshez, és felkérte további közreműködőnek a Mellrákinfó Egyesületet, melyet 2015-ben alapított Halom Bori személyes érintettsége nyomán, és amely hitelessége, elhivatottsága, gazdag szakmai munkája miatt gyorsan országos ismertségre tett szert.

sarkanyok k

Meghívjuk emlődaganat miatt kezelt betegeinket, hogy vegyenek részt sárkányhajózást bemutató eseményünkon! A kezdeményezés reménybeli távlati célja a betegek és hozzátartozóik támogatása, - hozzájárulás a teljes gyógyuláshoz és rehabilitációhoz vezető úton.

Ami szükséges:

• - kényelmes ruha, cipő, napszemüveg,esetleg fejfedő kell (olyan, amit nem fúj le a szél)
  • - fél literes flakonban ivóvíz
  • - legfontosabb: váltóruha, váltócipő

Minden mást tudunk biztosítani: evezők, mentőmellény, hajó, kormányos

Van: öltöző, tusoló, hűtő, mosogató

Helyszín: Partfürdő, sorompó után az első üdülő jobbra.

terkep k

Regisztráció itt.